پلی آلومینیوم کلراید (پک فاضلابی)

پلی آلومینیوم کلراید ۳۰%

CAS Number: 1327-41-9 / 390290-78-3 / 7784-13-6
PubChem: 71586946
Iran HS Code: 28273200
منعقد کننده های با پایه آلومینیوم به عنوان جایگزینی برای آلوم در تصفیه آب و پساب، در دهه۹۰ میلادی، معرفی شده اند. این ترکیب ها، که پلیمرهای سنگین معدنی هستند، در حالت بدون آب تبلور (خشک) فرمول عمومی (Aln(OH)mCl(3n-m))x و قابلیت انحلال بالایی در آب دارند.
این منعقد کننده های پلیمری در سه ترکیب زیر ایجاد می شوند:
Polyaluminium chloride (PACl, n=2 and m=3),
Aluminium chlorohydrate (ACH, n=2 and m=5), and
Polyaluminium chlorohydrate (PACH): similar to ACH.
علیرغم هیدراته بودن بیشتر ACH، در مصارفت تصفیه آب و پساب، تفاوت اندکی بین ACH و PACI هست.
ضریب پلیمریزاسیون طول زنجیره پلیمر عددی بین ۱۲ تا ۱۸ ملکول است. در فرمولاسیون اثربخش که عبارت است از ضریب ۱۵ برای ۹۵% ملکول ها، میزانAl2O3 بین ۲۶% تا ۳۱% و در حالت ایده آل آن ۳۰% ± ۱% خواهد بود.
ایجاد ترکیب یونی [Al12(OH)24AlO4 (H2O)12]+7 در محلول آبی پلی آلومینیوم کلراید باعث ایجاد خواص انعقادی منحصر به فردی در این ماده می شود که برای مقاصد زیست محیطی و بهداشتی استفاده زیادی دارد.
پلی آلومینیوم کلراید به صورت جامد و مایع (محلول آبی) عرضه می شود.
این ماده، شبیه آلوم است با این تفاوت که پلی آلومینیوم کلراید:
– ماهیتاً خنثی تر است (خواص بازی بیشتری در مقایسه با آلوم دارد). بازی بودن (نسبت OH/Al ) شاخصی از ویژگی خنثی سازی اسید است. این شاخص می تواند بین ۰% (محلولی که صرفاً حاوی یون های آلومینیوم کلراید باشد) تا ۸۳% (محلول هیدروکلره آلومینیوم) تغییر کند. بازی بودن محلول های تجاری PAC بین ۱۰% تا ۷۰% متغیر است.
– به جای یون SO4 از یون کلر در ترکیب خود استفاده می کند.
– تا سه برابر آلوم دارای محتوای آلومینیوم (Al2O3) است.
– به علت پلیمریزاسیون بیشتر آلومینیوم، شارژ کاتیونی بالاتری دارد.
به دلیل سه مزیت عمده ۱- ملاحظات بهداشتی، ۲- صرفه اقتصادی و ۳- سهولت مصرف  استفاده از PAC نسبت به سایر ترکیبات مشابه در تمامی کشورهای دنیا به سرعت در حال افزایش است. امروزه PAC در صنایع کشورهای پیشرفته جهان مانند ژاپن، آمریکا، چین و کشورهای اروپایی به کار گرفته شده و کاملاً شناخته شده است.
شرکت ساباط انرژی پاک با تجربه عملی در خصوص به کارگیری این محصول در منعقد سازی و زلال سازی آن را برای تصفیه فاضلاب های صنعتی خاص به کار گرفته است و در بسیاری از موارد نتایج مطلوبی را از این ماده که به اختصار پک نامیده می شود گرفته است.
لازم به توضیح است استفاده از این ماده باید با دقت بالایی به کار گرفته شود تا فرآیند تصفیه خانه دچار مشکل نگردد. در تصفیه خانه فاضلاب بهتر است از پک دارای یون آهن استفاده شود.
جهت اطلاع از چگونگی مصرف و قیمت این محصول با این شرکت تماس بگیرید.